Yeme İçme Tv Banner

Ottoman Pizza Mutfak

Diğer Videoları

Ottoman Pizza Tadımyeme içme tv player icon
Ottoman Pizza Tadım

Hakkında

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u feth ettikten sonra seferlere devam etmiş ve Avrupa’nın başına iyiden çöreklenmiş. Osmanlı orduları, işte bu sıralarda İtalya’da da küçük bir liman kentini feth etmiş.

Bu kentin limanında Osmanlı gemilerine yükler taşınırken bir levent iskelede oturmuş bir şeyler atıştırıyormuş. Meraklı bir İtalyan da bir süre onu izlemiş. Sonra yanına gelip, pardon birader dikkatimi cezbetti, nedir o yediğin demiş.

Levent’in yediği şey pide imiş. Ama leventin ağzı tıka basa dolu olduğu için, pide demek isterken “pite” demiş. (İnanmadıysanız ağzınızı tıka basa doldurup Pide demeye çalışın)

Bizim meraklı İtalyan’ımız ise bu pitenin tadını çok merak etmiş. Dili döndüğünce Osmanlıca konuşup, leventten tarifi almış. Pitenin nelerle yendiğini, neler eklenebileceğini sormuş. Levent bu meraklı İtalya’ndan sıkıldığından olacak, pitenin üstüne ne koyarsan koy olur demiş.

Bizim İtalya’nda çeşit çeşit piteler yaptırmış karısına. Pite zamanla tüm İtalya’ya dağılmış. Zaman içerisinde pite kelimesi Pita sonrada pizzaya dönüşmüş.

Biz Ataşehir OTTOMAN Pizza da çeşit çeşit tatlar üretiyoruz.

Üretmesi bizden, tatması sizden. Bütün İstanbulluları OTTOMAN PİZZA çeşitlerini tatmaya davet ediyoruz.

 

Yeme İçme TV


İletişim Bilgisi

Adres: İnönü Mh., Ulusu Cd No:115, Ataşehir
Telefon:444 5 423

 

Yorumlar